Wystawy - Polsko - Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego

(+48) 126524248
(+48) 126524248
(+48) 126524248
Przejdź do treści
WYSTAWY
Wrocław 2014

Wystawa pt. Zabijanie z przekonania, dotycząca akcji T4.
Wystawa zorganizowana została ze szczególnego powodu. Z powodu tragedii, która zaczęła się w 1939 r. Tragedii, której ofiarami padli ludzie: kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci, osoby różnych narodowości, w tym także Polacy i Niemcy. Tragedii, do której doszło, ponieważ ktoś uznał, że czyjeś życie nie jest „warte życia”. Jesteśmy tutaj po to, aby ich śmierć nie przeszła bez echa.
Ale naszą rolą jest nie tylko dbałość o pamięć. My – ludzie różnych zawodów, różnych narodowości mamy także za zadanie tworzenie świata, w którym będzie miejsce dla osób podobnych do tych, które zostały wymordowane w ramach akcji T4. Dla osób chorujących, cierpiących, dla osób, które są inne, słabsze, wrażliwsze. Tylko wtedy jesteśmy naprawdę ludźmi, kiedy chronimy tych, którzy tej ochrony potrzebują.
Taka ochrona jest potrzebna także dzisiaj, ponieważ nadal mają miejsce zjawiska, które zagrażają życiu osób słabszych, cierpiących i chorych. Pytanie, po jakiej stronie się opowiemy jest cały czas otwarte. Czy będziemy bronić życia, czy uznamy, że nie przedstawia ono wartości? W moim głębokim przekonaniu, ci, którzy zginęli 80 lat temu chcieliby abyśmy opowiedzieli się za życiem.
Łukasz Cichocki
Przewodniczący Polsko – Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego

Uroczyste otwarcie wystawy  26 lutego 2014 r. o 14:00.
Miejsce wystawy Arsenał Miejski,  ul.Cieszyńskiego 9, Wrocław.
Organizatorzy wystawy: Pinel  gemeinnützige Gesellschaft mbH, Polski Instytut Otwartego Dialogu,  Fundacja Opieka i Troska oraz Fundacja Concordia przy wsparciu Muzeum  Miejskiego we Wrocławiu. Patronat nad wystawą objęli:
Prezydent  Wrocławia pan dr Rafał Dudkiewicz i Arcybiskup senior ks. Marian  Gołebiewski
Adres
Polsko - Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego
30-393 Kraków, ul. Babińskiego 29
Telefon
(+48) 126524248
Email
lukasz.kaczka@babinski.pl
Strona nie zawiera elementów badających aktywność użytkownika.    Klauzula informacyjna RODO.
Strona nie zawiera elementów badających aktywność użytkownika.    Klauzula informacyjna RODO.
Wróć do spisu treści