ARCHIWALIA - Polsko - Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego

(+48) 126524248
(+48) 126524248
(+48) 126524248
Przejdź do treści
ARCHIWALIA

Doroczne Sympozja PNTZP odbywają się już od 30 lat. Są okazją dla spotkań przedstawicieli coraz liczniejszych Partnerstw polsko-niemieckich i wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy profesjonalistami w dziedzinie psychiatrii, neurologii, psychologii, socjologii itd.

Polsko - Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego jest jednym z  największych towarzystw w Europie, które posiadają dwustronne  partnerstwa między psychiatrycznymi szpitalami i instytucjami. To  umożliwia wymianę i współpracę pomiędzy pracownikami oraz  inicjację projektów mających na celu poprawę sytuacji w szpitalach i  ośrodkach psychiatrycznych.

„Nie wierzyliśmy, że kiedykolwiek będziemy mogli podróżować za granicę, a jeszcze mniej wierzyliśmy, że ludzie z Polski i z Niemiec mogą być dobrymi przyjaciółmi".

W 2014 r, została zorganizowana wystawa pt. "Zabijanie z przekonania" dotycząca akcji T4, która wydarzyła się 75 lat temu. Tragedia, której ofiarami padli ludzie: kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci, osoby różnych narodowości, w tym także Polacy i Niemcy. Tragedii, do której doszło, ponieważ ktoś uznał, że życie nie jest nic warte. Jesteśmy tutaj po to, aby ich śmierć nie przeszła bez echa.

Czasopismo DIALOG to z założenia pismo popularyzujące tematy podnoszone w trakcie Sympozjów Polsko - Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego.
Na jego łamach publikowane są artykuły z zakresu zdrowia psychicznego oraz przezwyciężające wzajemne uprzedzenia pomiędzy naszymi narodami.

Bliskie są nam sprawy codzienne polskiej psychiatrii i kontekst polityczno - społeczny w jakim ona funkcjonuje.
Adres
Polsko - Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego
30-393 Kraków, ul. Babińskiego 29
Telefon
(+48) 126524248
Email
lukasz.kaczka@babinski.pl
Strona nie zawiera elementów badających aktywność użytkownika.    Klauzula informacyjna RODO.
Strona nie zawiera elementów badających aktywność użytkownika.    Klauzula informacyjna RODO.
Wróć do spisu treści