• kontakt
  • mapa serwisu
Nagrody i wyróżnienia29 wrzesień 2011
Krzyż Zasługi ze Wstęgą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec dla dr Andrzeja CechnickiegoFriedrich Leidinger : Laudatio dla dr Andrzeja Cechnickiego
Podziękowanie dr Andrzeja Cechnickiego
4 marzec 2008
Krzyż Zasługi ze Wstęgą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec za długoletnią współpracę polsko-niemiecką w dziedzinie psychiatrii dla dr Marii Pałuby

Dr Maria Pałuba jest prekursorem współpracy polsko-niemieckiej w dziedzinie opieki nad chorymi psychicznie. Była dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach poprzez swoją pracę i zaangażowanie przyczyniła się do nawiązania współpracy z zagranicznymi placówkami psychiatrycznymi w Pradze, Dortmundzie, Lwowie, Charkowie oraz Gandawie.

Dr Pałuba jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz byłą przewodniczącą Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego, a także prezesem Towarzystwa Przyjaciół Tworek "Amici di Tworki", jednego z najbardziej uznanych stowarzyszeń działających na rzecz osób ze schorzeniami psychicznymi. Autorka wielu publikacji naukowych i projektów z dziedziny psychiatrii, m.in. "Razem w sztuce i w życiu" oraz "Być razem i żyć razem", na rzecz lepszego funkcjonowania w rodzinie i środowisku osób po kryzysach psychicznych.


11 listopada 2007
Wyróżnienie Pro Publico Bono


11.11.2007 podczas trwającego Święta Niepodległości odbył się finał IX Edycji Konkursu Pro Publico Bono na najlepsze Dzieło Obywatelskie.
W kategorii Kontakty dyplomatyczne i międzynarodowe, integracja europejska i dyplomacja społeczna Polsko – Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego otrzymało wyróżnienie za dzieło:
"Być razem, być obok - bliskość czy obcość? Polsko-Niemieckie Partnerstwa w dziedzinie psychiatrii jako przykład współdziałania w jednoczącej się Europie". 
Realizacja WEBs