• kontakt
  • mapa serwisu
Aktualności

 

XXIX  Polsko-Niemieckie Sympozjum

„Nie mamy już czasu” Psychiatria: czas i pieniądze

Gütersloh

  27 września – 29 września 2018 r.


Program konferencji.

Informacja hotelowa.


Kontakt: lukasz.kaczka@babinski.pl, tel. 12 65 24 248


Serdecznie zapraszamy na kolejne doroczne XXIX Sympozjum Towarzystwa, które odbędzie się w dniach 27 - 29 września br., w  Gütersloh,  w Niemczech pt.: "Nie mamy już czasu. Psychiatria: czas i pieniądz". W trakcie tego Sympozjum chcemy poruszyć kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest świadomość upływu czasu, przemijania, konsekwencji jakie to dla nas wszystkich niesie. Kolejnym zagadnieniem związanym z czasem są różnorodne ograniczenia, wielość zadań jakie niesie ze sobą życie. Stąd tytułowe "na to nie mamy czasu". Na co warto mieć czas, jak sobie radzić z tym ograniczeniami, jak dobrze wykorzystywać swój czas, o tym wszystkim będziemy rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami.

Trzeci temat, który będzie obecny w trakcie naszego Sympozjum to zagadnienia związane z psychogeriatrią, bardzo ważnym a często zaniedbywanym obszarem psychiatrii. Jak znaleźć czas dla osób wieku podeszłym, jak zorganizować opiekę nad nimi. Ważną inspiracją w odpowiedzi na te pytania mogą być doświadczenia ośrodka w Gütersloh, który należy do wiodących centrów psychogeriatrii w Niemczech. Psychogeriatrii także w znaczeniu opieki środowiskowej. Jesteśmy przekonani, że nasza konferencja w Gütersloh to będzie udany i owocnie wykorzystany czas dla nas wszystkich.


Patroni medialni
Polsko - Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego objęło honorowym patronatem projekt szkoleniowy organizowany przez Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa  Babińskiego SPZOZ w Krakowie, adresowany do przedstawicieli personelu  medycznego i niemedycznego z Małopolski i Podkarpacia. Szkolenia dotyczą „Kontaktu z pacjentem cierpiącym na zaburzenia psychiczne i jego rodziną.”  To zadanie publiczne finansowane jest ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Zadanie publiczne Nr NPZ.CO3-2017: „Szkolenia dla personelu medycznego oraz niemedycznego kontakt z pacjentem cierpiącym na zaburzenie psychiczne oraz jego rodziną”.

Zadanie adresowane jest do zatrudnionych w publicznych i niepublicznych podmiotach leczniczych i aptekach to jest  lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy,  pracowników rejestracji, sekretarek medycznych oraz farmaceutów mających kontakt z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne oraz rodzinami tych pacjentów z  województw małopolskiego oraz  podkarpackiego.
Projekt zakłada przeszkolenie w roku 2018 ok. 2520 osób (180 szkoleń, w grupach liczących od 10 do 14 osób).

Polsko - Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza pracowników zatrudnionych w ochronie zdrowia do wzięcia udziału w szkoleniach. Rekrutacja do Projektu ruszy już w listopadzie 2017r.

Szczegóły znajdują się na dedykowanej stronie Projektu www.kontaktwleczeniu.pl. Infolinia Projektu 504-947-744.

„Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020” 


Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie PNTZP


przypominamy o kolejnym XXVIII sympozjum naszego Towarzystwa, które odbędzie się w Krakowie (w załączeniu program). W ramach tego sympozjum odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków naszego Towarzystwa - piątek 29.09.2017r. godz. 16

Sala Konferencyjna w Willi Dyrektora Szpitala im. Babińskiego.

Podczas zebrania odbędą się wybory do Zarządu PNTZP.

Proponowane kandydatury to:
Strona Polska
1. Łukasz Cichocki, Kraków
2. Jerzy Kubiak, Kraków
3. Maria Waloszek-Brzozoń, Opole
4. Krzysztof Nazimek, Opole
5. Maria Załuska, Warszawa
6. Elżbieta Maludzińska-Janczarska, Bydgoszcz
7. Marcin Ziółkowski, Bydgoszcz
8. Artur Kochański, Lublin
9. Paweł Smyk, Kraków
10. Ewa Bartecka-Piłasiewicz, Wrocław

Strona Niemiecka
1. Elmar Spancken
2. Daniela Brandtner
3. Helena Lacki
4. Werner Schutze
5. Bernd Meissnest
6. Ralf Assfalg
7.
Karl-Peter Rohl
8. Jolanta Weglowski
9. Thomas Feld
10. Patric Debelt


Jednocześnie przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w wyborach jest opłacenie zaległych i bieżących składek członkowskich.

Najbliższe wydarzenia


 Kraków, 28-30.09.2017r.

„Codzienność w psychiatrii –

dokąd chcemy zmierzać?“

XXVIII  Polsko-Niemieckie Sympozjum

  

oraz

XV Forum Psychiatrii Środowiskowej, Beneficjentów, Rodzin i Profesjonalistów

 

odbywa się w ramach obchodów 100-lecia istnienia Szpitala Specjalistycznego

im. dr. J. Babińskiego

Miejsce obrad:

28 września tj. czwartek - Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

29-30 września - Szpital im. Babińskiego, ul. Babińskiego 29Do pobrania:


PROGRAM

KARTA ZGŁOSZENIA 
Realizacja WEBs